Dodaj energii swojemu życiu i zapewnij sobie całkowitą niezależność dzięki inwestycji w panele fotowoltaiczne. Dobrze zaprojektowany i wykonany system pozwoli Ci całkowicie zaspokoić potrzeby instalacji ogrzewania oraz ciepłej wody a rachunki za prąd zminimalizować, zniwelować lub nawet umożliwią Ci one zarobek! Zaufaj fachowcom! Pytasz – co dalej? Przejdźmy to po kolei…

Najpierw – Spotkaj się z nami!

Przyjdź i powiedz nam co chcesz osiągnąć. To pierwszy krok do spełnienia  celu. W pojedynkę zawszę trudniej ale z nami wszystko się uda! Chyba, że nie masz czasu albo po prostu – nie lubisz spotkań… To nic! Zadzwoń lub wyślij e-mail. Zrobimy wszystko oby pomóc Ci osiągnąć to czego zapragnąłeś!

Później…

Zajmiemy się opracowaniem analiz. Używamy do tego najnowszego oprogramowania parametrycznego, które z dużą dokładnością, bazując na archiwalnych danych pogodowych oraz szczegółowej lokalizacji pozwoli opracować Twój indywidualny profil energetyczny. Opracujemy raport, w którym powiemy Ci ile energii prawdopodobnie będziesz potrzebował a tym samym – ilu paneli. Na podstawie Twojej upatrzonej lokalizacji obliczymy ile energii jesteśmy w stanie pozyskać, jaki będzie najoptymalniejszy kąt ustawienia paneli i wiele innych detali.

Następnie…

Jeśli tylko powiesz TAK – od razu zabieramy się do pracy. Nim kilka watów spadnie z nieba w Twoje ręce trafi gotowy projekt  umożliwiający Ci sfinalizowanie pomysłu. Dobierzemy indywidualnie skrojone panele, tak byś najekonomiczniej wykorzystał przeznaczone na ten cel środki. Myślisz, że tu się żegnamy? Nic podobnego!

Po tym…

Nasi bezdyskusyjnie bezkonkurencyjni pracownicy zadbają o najwyższy standard montażu elementów opisanych w dokumentacji! Pozostań z nami na linii a w mgnieniu okna będziesz właścicielem kompletnej instalacji fotowoltaicznej służącej Ci przez długie lata.

To prawie wszystko…

Ale jeszcze na koniec – GWARANCJA! Jesteśmy absolutnie pewni proponowanych przez nas rozwiązań i produktów w związku z tym w pakiecie z projektem i wykonawstwem oferujemy Ci 5 letnią gwarancję bezawaryjnego działania systemu. W razie awarii – zadzwoń! Lub wpadnij na kawę i opowiedz w czym tkwi problem – natychmiast się nim zajmiemy!

Zachęcamy Cię byś dowiedział się więcej!

Opieramy się jedynie na najlepszych dostępnych na rynku rozwiązaniach. W tej chwili oferujemy panele Seraphim oraz ZnshineSolar. Te ostatnie posiadają najwyższy rating inwestycyjny Bloomberga – TIER 1. Warto wspomnieć, że jedynie 16 producentów na świecie znajduje się na tej półce jakości.

Jeśli zaś chodzi o panele Seraphim…

Blade™ – A Module re-Modeled

Seraphim’s Blade™ Series Moduły half-cut-cells to – oprócz wyższych mocy – również produkty, które są mniej wrażliwe na powstawanie gorących punktów, czyli bardziej odporne na negatywne skutki zacienienia. Są też odporne na zjawisko PID (z ang. Potential/Induced Degradation), czyli na degradację ogniwa indukowanym napięciem, które to zjawisko negatywnie wpływa na wydajność całego systemu fotowoltaicznego.

Mniejszy opór to z kolei wzrost mocy modułu, a co za tym idzie – wzrost jego wydajności. Zmniejszenie oporu elektrycznego i zwiększenie wydajności modułu jest widoczne zwłaszcza podczas pracy w warunkach wysokiego natężenia promieniowania słonecznego. Przejawia się on wysokim prądem zwarcia i wysokim współczynnikiem wypełnienia

Less Mismatch loss

Zamiast 6 wewnętrznych ciągów komórek moduł serii Blade ma 2 x 6 krótszych. Ten projekt skutecznie radzi sobie z niedopasowaniem między komórkami spowodowanymi przez cień, zsynchronizowaną degradacją wydajności, ect.

Mniejsza wewnętrzna utrata mocy

Certyfikaty

 

Większa wydajność dzięki lepszej odporności na zacienienia

Blade ™ składa się z dwóch oddzielnych i identycznych macierzy ogniw słonecznych, co oznacza, że zwykłe struny komórek są pocięte na połówki, a te krótsze struny tworzą układy, które oddzielają bieżące ścieżki. Gdy moduł jest zacieniony, tylko jedna połowa modułu pracuje z mniejszą mocą, podczas gdy druga połowa nadal wytwarza energię z pełną mocą . W takiej sytuacji, gdy moduł jest zacieniony, dotknięte obszary robocze Blade ™ będą o 50% mniejsze.

Poprzez cięcie ogniw na połówki, wewnętrzna utrata mocy jest mniejsza, jednocześnie został zredukowany efekt Hot Spot.

 

 

NOWEJ GENERACJI OGNIWA FOTOWOLTAICZNE

Nowe technologie w komercyjnych farmach PV. Panele fotowoltaiczne Znshine GIZera produkowane w technologi 1500 V uzyskały w 1. półroczu 2018 r. największy udział w komercyjnych farmach PV o napięciu 1500 Volt.

Panele wykonane są w technologiach Double Glass i Multibusbar z grafenowym szkłem samoczyszczącym,które znakomicie ogranicza koszty eksploatacji i zwiększa uzyski energii. Po raz pierwszy największy udział w rynku komercyjnym dużych instalacji PV uzyskały panele fotowoltaiczne z najwyższego poziomu cenowego.

Jednym ze sposobów obniżenia kosztów wykonania farm fotowoltaicznych jest podniesienie napięcia pracy zarówno po stronie AC jak i DC. Wyższe napięcie pracy to niższe straty na przesyle co z kolei pozwala oszczędzić na okablowaniu. W raz z pojawieniem się modułów 1500V odpowiedzią rynku było pojawienie się falowników pozwalających na pracę po stronie DC na poziomie 1500 V. Falowniki te bardzo często posiadają także wyższe napięcie pracy po stronie AC najczęściej 600V / 800V pracują także w układzie 3W+PE czyli bez przewodu neutralnego. Zmiana napięcia pracy z 0,4 kV na 0,8 kV pozwala na ograniczenie strat po stronie AC na poziomie 75% z kolei zastosowanie modułów PV 1500 V to dodatkowe ograniczenie strat po stronie DC na poziomie 50% (w zależności od konfiguracji łańcuchów PV) ograniczenie strat przekłada się na niższe koszty okablowania.

W konsekwencji przejście z systemu 1000 V na 1500 V pozwala na oszczędności w zakresie grupy kosztów Balance od System (BoS) na poziomie do 10%.

TECHNOLOGIA MULTIBUSBAR

Opiera się na siatce przewodów z drutu miedzianego o średnicy zaledwie 360mikronów pokrytej stopem SnPbAg o grubości 15 mikronów.

Ilość busbarów na każdym ogniwie wynosi 12. Technologiaich wykonania i mikroskopijna grubość zapewnia większy współczynnik wypełnienia niż w ogniwach z kilkoma płaskimi busbarami które odbijają promienie słoneczne zamiast je absorbować. Okrągłe przewody powodują odbiciebezpośrednio padających promieni słonecznych pod kątem i ich powrót do ogniwa.

 

Falownik to niewielkie choć niezbędne urządzenie, zamieniające prąd stały – produkowany przez panele fotowoltaiczne – na prąd zmienny a więc taki jaki mamy w naszych gniazdkach. Oprócz samej zamiany prądu falownik często pełni też funkcje kontrolne – pomaga śledzić statystyki produkcji prądu, awaryjności i tym podobne elementy. W swojej ofercie posiadamy falowniki firm Fronius, SolarEdge oraz SMA. Są to sprawdzone przez nas rozwiązania zapewniające długoletnią, bezawaryjną pracę, wysoką jakość i niezwykłą wydajność!

Używając oprogramowania parametrycznego badamy szerokie spektrum uwarunkowań środowiskowych pozwalających nam na precyzyjne dopasowanie systemów do indywidualnych potrzeb. Wszystkie wyniki analiz są dla Was dostępne!

Wstępna analiza, od której często zaczynamy to analiza róży promieniowania.

Taka analiza umożliwia na wstępną ocenę wiodących kierunków promieniowania a tym samym zagęszczenia czy orientacji paneli. Ogólnie każdy wie, że Słońce świeci z południa ale czy dokładnie? U nas dowiesz się jak dokładnie, skąd dokładnie i co z tym zrobimy.

Później przechodzimy do analizy zacienienia.

Taką analizę możemy wykonać dla dowolnego interesującego nas przedziału czasu. Dzięki niej wiemy jaki wpływ na pozyskiwanie energii mają na nas sąsiedzi. Dzięki takim badaniom mamy jasny obraz, który obszar na naszej działce przyniesie nam najwięcej zysku.

Następnie badamy promieniowanie słoneczne dla wskazanego obszaru.

To badanie, podobnie jak analiza wcześniej, możemy wykonać dla dowolnego potrzebnego nam przedziału czasu w okresie całego roku. Pomaga nam wstępnie założyć – oraz poinformować Ciebie – jaka jest maksymalna, minimalna i średnia wartość promieniowania możliwa do uzyskania w danym obszarze. Wartości numeryczne zaś pozwalają nam niezwykle precyzyjnie dobrać ilość potrzebnych paneli. Dzięki temu prądu nigdy nie zabraknie przy czym instalacja nie będzie przewymiarowania – brak nadprodukcji energii a więc i zbędnych kosztów instalacji dodatkowych paneli.

Analiza promieniowania dla fasady czy konkretnych paneli pozwala nam z nieosiągalną dotąd dokładnością oszacować możliwość do pobrania ilość energii dla każdego z paneli. Nie ma znaczenia poziom skomplikowania bryły czy osadzenia paneli – począwszy od prostych systemów montowanych na dwuspadowych dachach po skomplikowane bryły w całości pokryte panelami – przeliczymy wszystko!

Pamiętaj, że gdy zdecydujesz się na nasze rozwiązania wszystkie te badania wykonujemy absolutnie, całkowicie i już na zawsze – za darmo!

Oczywiście wszystkie te wartości zależą od wielu czynników – powierzchni domu, ilości sprzętu elektronicznego, mieszkańców, czasu przebywania we wnętrzu i tak dalej…

Zakładając scenariusz niewielkiego parterowego domku w granicach 100m2 zamieszkałego przez rodzinę 1+1 lub 2+1 możemy przyjąć zużycie energii na poziomie 8 000-10 000 kWh rocznie. Zakładając wstępnie wydajność rzędu 300W na jeden panel daje nam to około 27-33 paneli dla takiego domu.

Fotowoltaika w Jarosławiu, fotowoltaika Radymno, fotowoltaika podkarpacie, fotowoltaika podkarpackie, fotowoltaika Łańcut, fotowoltaika Przeworsk, fotowoltaika jarosław

fotowoltaika w jarosławiu, fronius, solaredge, panele

fotowoltaika Jarosław

 

 

Masz więcej pytań? Fantastycznie! Daj nam znać a na pewno na nie odpowiemy!

Działamy na terenie podkarpacia z siedzibą w Jarosławiu.