Maty Kapilarne FERIS

System grzewczo-chłodzący

ZAINSTALUJ OGRZEWANIE W SWOIM DOMU A CHŁODZENIE BĘDZIESZ MIEĆ W STANDARDZIE!

Maty kapilarne to unikalny, wielkopowierzchniowy system pełniący funkcję: ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji – stabilizując temperaturę i utrzymując komfort przez 12 miesięcy w roku.

Dlaczego maty kapilarne?

Produkt, dzięki swojej konstrukcji i dużej ilości cienkich rurek kapilarnych zapewnia równomierne i szybkie rozciąganie temperatury na powierzchni przegród budowlanych, dzięki czemu zmniejszamy temperaturę zasilania, która nie przekracza 30 C, w innych przypadkach jest to 25 C. Lekkość oraz trwałość konstrukcji pozwala na instalację systemu w dowolnym miejscu w pomieszczeniach: sufit, podłoga lub ściana.

Maty kapilarne przewyższają wszelkie inne wodne systemy powierzchniowe, ponieważ duże zagęszczenie rurek kapilarnych zapewnia o 100% większą powierzchnię wymiany ciepła w porównaniu do typowego, wodnego ogrzewania podłogowego lub ściennego.

Maty kapilarne i powietrzna pompa ciepła – naturalna i zdrowa klimatyzacja.

Bezkonkurencyjnością produktu w połączeniu z pompami ciepła jest naturalna klimatyzacja i uczucie przyjemnego chłodu w sezonie letnim. To nowoczesne ogrzewanie oraz chłodzenie wielkopowierzchniowe stanowi gwarancję równomiernego rozkładu temperatur na powierzchni przegród budowlanych. Chłodzenie płaszczyznowe nie wywołuje wrażenia wyziębienia, jak ma to miejsce w przypadku systemów klimatyzacji. Sam system jest niesłyszalny, a przy tym możliwy do zainstalowania niezależnie od kształtu sufitu czy ściany.

Maty kapilarne to wielofunkcyjny system, który zapewni w Twoim domu idealne warunki komfortu cieplnego w sezonie grzewczym, przyjemny chłód w okresie letnim, naturalną wilgotność powietrza, korzystną jonizację, brak wzbijania się kurzu i alergenów a do tego bardzo niskie koszty ogrzewania pomieszczeń.

Maty kapilarne to unikalny, wielkopowierzchniowy produkt dla utrzymania komfortu termicznego przez cały rok, spełnia funkcję: ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji. System montujemy na wszelkich przegrodach: podłoga, sufit, ściana.

Instalując maty kapilarne mamy enerooszczędny system grzewczy działający na małych parametrach zasilania i jednocześnie bez dodatkowych urządzeń oraz kosztów naturalną i zdrową klimatyzację w okresie letnim.

Produkt umieszczamy pod tynkiem, płytą kartonowo gipsową, terakotą/gresem – mamy dowolność aranżacji.

Jest to system odporny na korozję, ryzyko zapchania się; charakteryzuje go zdolność samo odpowietrzania. Niewątpliwą zaletą jest niewielka grubość oraz elastyczność pozwalająca na montaż praktycznie na każdej powierzchni, niezależnie od jej kształtu.

IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA POMP CIEPŁA

Maty ze względu na swoją innowacyjną konstrukcję wielkopowierzchniową oraz duże zagęszczenie cienkich rurek kapilarnych, zasilane są niskim parametrem czynnika grzewczego. Do tego ich wielofunkcyjność stosowania w każdej przegrodzie budowlanej sprawia, że jest to idealne górne źródło dla pomp ciepła, która utrzymuje optymalny współczynnik COP i pracuje efektywniej i oszczędniej. Kolejnym atutem połączenia mat kapilarnych z pompami ciepła jest naturalna klimatyzacja i uczucie przyjemnego chłodu w sezonie letnim.

To nowoczesne ogrzewanie wielkopowierzchniowe stanowi gwarancję równomiernego rozkładu temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach jak również zapewnia znaczne oszczędności energii. Pomieszczenia są równomiernie ogrzewane, nie występują strefy z dużymi wahaniami temperatur. Obiekty budowlane są zdrowe, wolne od pleśni, wewnątrz panuje naturalna wilgotność oraz korzystny mikroklimat.