Niezawodne źródło ciepła, tanie w utrzymaniu z możliwością sterowania z poziomu smartfona. Brzmi jak fantastyka? Pewnie nie. Dziś posiadanie takich rozwiązań przestaje być osiągnięciem. Takie opcje stają się standardem. Decyduje stopień jakości, komfortu, wygody i oczywiście – cena. Zainteresowany? Spójrz, jak to działa – krok po kroku:

Odwiedź nas!

Zaparzymy kawę, herbatę czy kakao – Ty wybierz! Potem opowiemy co możemy Ci zaproponować – a Ty wybierz! Gwarantujemy, że poziom trudności wyboru będziemy podobny. Chyba, że na przykład akurat nie możesz. Albo nie chcesz. To nic! Zadzwoń do nas albo w wolnej chwili napisz e-mail. Odpowiemy w możliwie najkrótszym czasie!

Następny krok…

Nie ma na co czekać! Następny krok to już tylko nasza praca. Od razu bierzemy się za opracowanie dokumentacji. Na podstawie danych, które nam przedstawiłeś oraz szeregowi analiz dobierzemy idealne i indywidualne rozwiązanie, które będzie grzało tak jak lubisz! Ty w tym czasie… odpocznij. Zrób miejsce na smartfonie i pobierz aplikację do sterowania systemem. W końcu – kto dzisiaj inaczej zmienia temperaturę w budynku?

Wolisz duży ekran? Świetnie! Zapoznaj się z platformą iFERIS – desktopową wersją oprogramowania do sterowania ciepłem.

Teraz pora się wziąć za kolejny krok – realizacja. Nikogo nie zostawiamy samego z projektem. Po przygotowaniu projektu nasz zespół zabierze się do pracy i całość zamontuje w Twoim domu. Nim się obejrzysz cały system będzie w gotowości na dotyk Twojego palca na ekranie smartfona.

Nie zapomnij, że całość systemu objęta jest gwarancją! W razie jakichkolwiek problemów zgłoś się do nas – zrobimy co w naszej mocy by pomóc Ci rozwiązać problem.

Pompy ciepła FERIS

Nowa generacja polskich pomp ciepła

Urządzenia FERIS to polskie pompy ciepła posiadające najwyższy poziom wykonania jak również jakości, zaprojektowane do polskiego klimatu oraz przystosowane do pracy bez grzałek elektrycznych.

Urządzenia posiadają autorskie rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym stały się jeszcze bardziej sprawne oraz wydajne, osiągając klasę A++.

iFERIS – mobilny system sterowania

Pompy ciepła wyposażone są w innowacyjny system mobilnego sterowania iFERIS z funkcją przewidywania pogody, zdalny serwis oraz diagnostykę on-line.

Rodzaje produkowanych pomp ciepła:

Gruntowe pompy ciepła ziemia-woda: produkowane są w jednostkach od 8 do 60 kW.

Pompy ciepła powietrze-woda: monoblok, monoblok EVI, split, split EVI w jednostkach od 8 do 25 kW oraz pompy przemysłowe, dużych mocy 30 – 60 kW w jednej obudowie.

Czym wyróżniają się pompy ciepła FERIS?

Technologia typowych powietrznych pomp ciepłą sprawia, że ze spadkiem temperatury zewnętrznej spada ich sprawność i maleje moc grzewcza. W pompach rynkowych montowane są grzałki elektryczne do wspomagania pracy urządzenia.

Powietrzne pompy ciepła FERIS zostały zaprojektowane na agresywne warunki atmosferyczne, są większe od typowych urządzeń, posiadają duże parowniki oraz autorski system odmrażania iFROST. Urządzenia działają do – 20 C, korzystając z dolnego źródła czyli powietrza do produkcji energii cieplnej bez udziału grzałek elektrycznych.

Autorska konstrukcja lamel w parowniku

Odległość między lamelami parownika została tak dopasowana aby krople wody nie stykały się z dwiema ściankami wymiennika. Dzięki tej konstrukcji urządzenie potrzebuje mniej energii do odszraniania/odmrażania, a cały proces przebiega dużo szybciej i sprawniej. Czas pomiędzy cyklami odmrażania wynosi nawet 90 minut, bez negatywnego wpływu na sprawność i moc urządzenia. Nie schładzamy instalacji czy bufora.

Parownik w pompach FERIS

Parownik w urządzeniu o mocy 8 kW posiada powierzchnię wymiany 40 m2 i jest produkowany według autorskich rozwiązań, mając na uwadze Polskie warunki atmosferyczne. Jest to wysokiej jakości urządzenie dzięki czemu pompa ciepła osiąga wysokie współczynniki COP. Cały proces odmrażania w ciągu 24h na dobę odbywa się automatycznie, bez użycia grzałki elektrycznej jak również przebiega ekspresowo (od 30 sekund).

Wentylatory z silnikami EC komutowanymi elektrycznie

Urządzenia wyposażone są w nowoczesne wentylatory z silnikami EC, osiągające sprawność powyżej 90% i oszczędności do 50% energii w porównaniu z konwencjonalnymi. Silniki te są cichsze w całym zakresie obrotów, odznaczają się dużo wyższą trwałością i niezawodnością. Olbrzymią zaletą wentylatorów jest ich zdolność dopasowywania się do wymaganych przepływów powietrza poprzez ograniczanie prędkości obrotowej z zachowaniem bardzo wysokiej sprawności.

Duży wentylator

Wentylator o dużych średnicach montowane w pompach ciepła FERIS pozwala zredukować prędkość obrotową przy zachowaniu wymaganego przepływu powietrza, a więc realnie obniża poziom hałasu i zapewniają przepływ powietrza na poziomie 3.000 do 10.000m3/h.

Podzespoły z jakich wykonywane są pompy ciepła

W skład elementów kompletnego urządzenia wchodzą światowej klasy komponenty renomowanych firm, dlatego zapewniamy dostęp do części zamiennych nawet za kilkanaście lat.

W urządzeniach FERIS montowane są najbardziej zaawansowane technologicznie sprężarki typu scroll (wersja Premium copeland), które gwarantują najwyższe osiągi
i współczynniki COP i SCOP. Są to najbardziej żywotne sprężarki na świecie, których bezawaryjną pracę szacuje się na 100.000 godzin – 30 lat efektywnej pracy.

Co zyskujesz kupując powietrzną pompę ciepła FERIS?

– klasa energetyczna A+++*

– klasa energetyczna A++

– chłodzenie pomieszczeń

– inteligentny system mobilnego sterowania iFERIS

– pompy zaprojektowane do Polskich warunków klimatycznych

– praca do – 20 C na zewnątrz bez wspomagania grzałki elektrycznej

– funkcja przeiwidywania pogody z wyprzedzeniem 24h poprzez kontakt systemu ze stacją

metereologiczną

– duże dwudziestokanałowe wymienniki o dużej powierzchni wymiany ciepła

– iFROST błyskawiczny system odmrażania parowników

– urządzenia wykonane z najlepszych i sprawdzonych podzespołów na rynku

– regulator urządzenia z cyfrową transmisją danych oraz moduł internetowy w standardzie

– sterowanie on-line z intuicyjnym interfejsem graficznym

– soft-start pompy (miękki rozruch urządzenia)

– obudowy pomp ciepła wykonane z blachy antykorozyjnej

– wbudowany system obsługujący dwa zawory mieszające

– funkcja sterowania grzałką w zbiorniku buforowym przy temperaturze poniżej – 20 C

– dowolny kolor obudowy urządzenia z palety RAL

– gwarancja 5 lat po 2 letnim przeglądzie serwisowym

* Powietrzne pompy ciepła FERIS zostały przebadane na parametrze zasilania 25 C układu c.o. i osiągnęły klasę energetyczną A+++

oraz współczynnik COP 5.0. Z braku stosownych norm uwzględniających metodykę badań temperatury pracy pompy ciepła na

parametrach zasilania poniżej 35 C, nie możliwe jest wystawienie oficjalnej etykiety energetycznej A+++.

 

 

Co zyskujesz kupując gruntową pompę ciepła FERIS?

– parownik FTECH – SWEP zoptymalizowany dla polskich dolnych źródeł

– pompy w klasie A++/A+++

– innowacyjny system mobilnego sterowania iFERIS

– serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, zdalna diagnostyka on-line

– pompy ciepła produkowane w mocach 8 – 250 kW (na zamówienie z szerokim wyborem

wyposażenia)

– sprężarki typu SCROLL

– zawory: Alco (Emerson), Sanhua

– zymienniki na przemianie fazowej SWEP (Szwecja)

– obudowy pomp ciepła wykonane z blachy antykorozyjnej

– wbudowany system obsługujący dwa zawory mieszające

– możliwość pasywnego i aktywnego chłodzenia

– dostępnych 7 czujników pozwalających na stały nadzór nad urządzeniem

Chłodzenie Pasywne

Opcja chłodzenia z wykorzystaniem dodatkowego wymiennika płytowego, który pozwala na

bezpośrednie chłodzenie z wykorzystaniem mat kapilarnych lub klimakonwektorów. Jest to

chłodzenie bez udziału kompresora – pompy obiegowe górnego i dolnego źródła przepompowują

medium z ziemi do obiektu chłodzonego.

Chłodzenie Aktywne

Bardzo wydajne chłodzenie z wykorzystaniem kompresora. Zawór czterodrogowy wbudowany w

pompie ciepła odwraca cykle i zamienia miejscami skraplacz z parownikiem i dzięki temu

użytkownik uzyskuje schładzanie medium.